Deprem Haberleri
SON DAKİKA

Deprem Haberleri

Başkan Şerifoğulları “Buruk Bir Bayram Yaşayacağız”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında yaşadığımız büyük deprem nedeniyle her zamankinden farklı buruk bir bayram yaşayacağımızı belirten Başkan Şerifoğulları, mesajını şu şekilde sürdürdü:

Deprem Bölgesinde Yaralar Oyunlarla Sarılıyor

ZİVER Vakfı’nın sponsorluğunda deprem bölgelerini gezen ‘Şehr-i Bingöl Tiyatrosu’ palyaço kostümleriyle oyun oynadığı çocuklarda depremin izini ve afetin psikolojik etkilerini azaltmaya çalışıyor.

Elazığ Belediyesi Depremzede Kadınları Yalnız Bırakmadı

Elazığ’da Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde depremzede kadınları yalnız bırakmadı.

Memur-Sen'den İtfaiye Personeline Ziyaret

Memur Sen Elazığ İl Temsilciliği, 6 Şubat'ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak tanımlanan deprem sonrası Malatya’da fedakârca çalışan Elazığ İtfaiyesi personelini ziyaret etti.

Ağın Belediyesinden Örnek Davranış

Ağın Belediye Meclisi tarafından alınan kararla meydana gelen depremlerin ardından ilçede bulunan misafirhane ve lojmanları depremzedelerin konaklaması için tahsis etti.

YSK’dan Önemli Karar!

6 şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin üzerinden tam 29 gün geçti.

Ronaldo'dan Türkiye'ye Yardım Eli

6 şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin üzerinden tam 29 gün geçti.

Gülaç,Yeniden Başladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Gülaç, ziyaretlerine devam ediyor.

Milletvekili Bulut Deprem Süreciyle İlgili Genel Bir Değerlendirme Yaptı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut deprem sürecinde sık sorulan sorularla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Yardımcısı, Elazığ OSB’de İncelemelerde Bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Deprem Dolayısıyla Geldiği Elâzığ’da OSB’de Temaslarda Bulundu.

“Depremin Ekonomi, Tarım ve İhracata Etkisi”

Kahramanmaraş ve 10 ilde etkili olan depremlerin ardından imar çalışmaları başladı. Bölgede yapılması beklenen yaklaşık 450 bin konutun euronews Türkçe’nin hesaplamasına göre sadece inşaat maliyeti en az 322 milyar (17 milyar dolar) olacak. 

Hizmet-İş Sendikasın'dan Depremzedelere Yardım Sürdürüyor

Hizmet-İş sendikası Kahramanmaraş merkezli depremlerde mağdur olan üyelerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Erdoğan'dan Deprem Ödenekleri İçin Açıklama:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Maddi külfetlerini hafifletecek adımları atıyoruz. Evleri kullanılamaz hale geldiği için kiraya çıkacak depremzedelerimize 3 ila 5 bin lira kira yardımı yapıyoruz. 15 bin lira taşınma yardımını bugün itibarıyla ödemeye başlıyoruz” dedi.

Elazığ Ticaret Borsasın'dan Depremzedelere Yardım Eli

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Aydın Torgut ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber depremin ardından Baskil İlçesi’ne yerleşen vatandaşları ziyaret ederek, gıda yardımında bulundu.

Bakan Akar'dan Elazığ Belediyesi Çadırına Ziyaret

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Elazığ Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi tarafından Kahramanmaraş’ta kurulan psikososyal destek çadırını ziyaret etti.

Milletvekili Demirbağ, Baskil’de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, depremden sonra Malatya'dan Baskil İlçesine bağlı köylere gelen Malatyalı ve Elazığlı depremzedelerle bir araya geldi. Depremzedelerin taleplerini dinleyen Milletvekili Demirbağ, “Depremden dolayı yaşanan bu yıkım ortamında Türkiye iyi ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip. Cenab-ı Allah Sn. Cumhurbaşkanımıza ve Devletimize güç, kuvvet versin” dedi.

Depremde ölen kızının elini bırakmayan babaya destek yağıyor

27 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde, bir babanın enkazı altında hayatını kaybetmiş kızının elini tuttuğu fotoğraf karesi, hafızalara kazındı. 

YRP MKYK Üyesi Mehmet Gül: Merhum Hocamızı rahmetle anıyoruz

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, ömrünü davasına ve ülkesine adayan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefat yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Elazığ GSİM: Afetzedelerimizin Psikolojilerini Onarmak İçin Çalışıyoruz

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve birçok ilimizi etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin birçok ilde yıkımlara sebebiyet verdi.

İHH’dan Depremzedelere Sıcak Yemek ve Sosyal Yardımlar

6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından tüm ekibi ve imkânları ile deprem bölgesinde arama kurtarma, lojistik, sosyal faaliyetler ve sıcak yemek gibi faaliyetlerle seferber olan İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi, Malatya’da faaliyetlerini artırarak sürdürüyor.

TFF'den Elazığ Spora Olumsuz Cevap!

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilmek için başvurdukları TFF’den OHAL bölgesi olmadıkları gerekçesiyle bu başvurularının kabul edilmediğini söyledi. Başkan çayır, 2 transfer daha yapıp lige en iyi şekilde devam edeceklerini de belirtti.

İş İnsanı Demirci: Deprem Bölgelerinde Görev Yapan Doktorlarla Buluştu

Ziver Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve İş İnsanı Veysel Demirci, deprem bölgelerinde görev yapan Malezyalı doktorları yemekte ağırladı.

Milletvekili Erol, Hatay’da

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Cumhuriyet Halk Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesi ile deprem bölgesi Hatay’da Kültür Varlıklarındaki son durumu incelemek üzere görevlendirildi.

Ak Parti Heyeti Palu,Arıcak ve Alacakayada

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut beraberinde AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve parti teşkilatı ile birlikte depremden etkilenen Palu, Arıcak ve Alacakaya’da ve ilçelere bağlı köylerde incelemelerde bulundu.

Eller Semaya Depremzedeler İçin Kaldırıldı

Ankara Elazığ Kültür Derneği, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Mevlid-i Şerif okuttu.

Milletvekili Bulut ve Başkan Yıldırım MÜSİAD Toplantısına Eşlik Etti

MÜSİAD Elazığ Şubesinin toplantısına AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da katılımı sağladı. Toplantının gündeminde deprem sonrasında Elazığ’ın ekonomik süreci vardı.

Başkan Şerifoğulları, İtfaiye Personelini Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 6 Şubat'ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak tanımlanan deprem sonrası Malatya’da fedakârca çalışan Elazığ İtfaiyesi personelini ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları, “İtfaiye personelimiz her zaman yüz akımız olmuştur.” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Omuz Omuza

TFF"den açıklama

Baskil’de Yaşayan Depremzedelerin Kişisel Bakımları Yapıldı

Baskil Halk Eğitimi Merkezi kuaförlük bölümü öğretmenleri Malatya'dan Baskil'e gelen depremzedelere bakım hizmeti sunuyor.