Dünya Haberleri
SON DAKİKA

Dünya Haberleri

Elazığ Belediyesi Depremzede Kadınları Yalnız Bırakmadı

Elazığ’da Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde depremzede kadınları yalnız bırakmadı.

Başkan Tüver Dünya Kadınlar Günü İçin Mesaj Yayımladı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sn. Burcu Tüver 8 Mart Dünya Kadınlar günü için basın açıklaması yayımladı.

Demirci'den Kadınlar Günü Mesajı

ZİVER Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Veysel DEMİRCİ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Deva Partisi Elazığ İl Başkanlığı'ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında Açıklama

Sevgi ve hoşgörü ile geleceğimizin inşasında büyük rol oynayan, merhamet ve fedakarlık denilince en güzel örnekleri sergileyen, aile birliğinin temel unsuru ve hayatın vazgeçilmez parçası olan , toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu temsilcileri olan kadınların , dünyamıza kattığı değer saymakla bitmeyecektir.

Başkan Çoban Elazığ İçin 23 Maddelik Öneri Açıkladı

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban deprem felaketi sonrasında Elazığ ekonomi ve sanayisi için geç kalınmadan çok ivedi şekilde tedbir ve çalışmaların siyasiler ve tüm ilgili kurumlar tarafından başlatılması gerektiğini belirterek, tedbirlerin başta iş dünyası olmak üzere tüm halkı yakından ilgilendirdiğinin altını çizdi…

Alpagut Turan Sporcularından İl Müdürü Eren' Ziyaret

Türkiye Alpaqut Turan Federasyonu tarafından Bursa ilinde 3. sü düzenlenen Dünya Alpagut Şampiyonasında 21 ülkeden 750 sporcunun yer aldığı müsabakalar da, Ülkemizi ve ilimizi temsil eden sporcular ve antrenör Selahattin Omaç Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’i ziyaret ettiler. 3 Altın, 2 Gümüş, 1 Bronz madalyayla ilimize dönen kafile, Eren’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Dünyanın en büyük 5'inci barajı bugün açılıyor

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak Yusufeli Barajı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla törenle açılacak.

Başkan Şerifoğulları'ndan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sıla Kartal Dünya Şampiyonu

İtalya’da gerçekleşen Dünya Kıck Boks Şampiyonasına katılan Elazığlı sporcu Sıla Kartal 65 kilogram full kontak dalında şampiyon oldu.

Başkan Şerifoğulları’ndan Mevlit Kandili Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mevlit Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Alemlere rahmet, insanlığa rehber olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya teşriflerinin 1451. yıl dönümünün tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, başta hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyorum.” dedi.

Minikler, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Can Dostlarımızı Unutmadı

Elazığ'da özel bir okulun öğrencileri "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kapsamında sokak hayvanlarına sağladığı hizmetlerle örnek olan Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Arslan: Şehrimize yakışır bir organizasyon oldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası işbirliğinde, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda davetli ve iş dünyasının katılımı ile gerçekleştirilen “Elazığ Ekonomisine Değer Katanlar” programının Elazığ’a yakışır şekilde üst düzey bir etkinlik olarak yapıldığını belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm katılımcılara ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti…

Fırat Üniversitesi 6 Alanda Dünyada İlk 1.000 Üniversite Arasına Girdi

Alan bazlı olarak “research.com” internet sitesi tarafından D-indeks (disiplin H-indeks) ve bibliyometrik göstergeler dikkate alınarak belirlenen üniversitelerin dünya sıralamaları açıklandı.

Sıla Kartal Dünya Şampiyonasında!

Şehrimizin yetiştirdiği sporculardan Milli Sporcu Sıla Kartal, İtalya da düzenlenecek olan gençlik Kick Boks Dünya Şampiyonası öncesi Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’i ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi Güneykent Sosyalhane Binası'nda Eğitimler Başladı

Dünyada öneminin her geçen gün arttığı yazılım sektörünün eğitimlerinin küçük yaşlardan itibaren başlaması nedeniyle Elazığ Belediyesi tarafından Güneykent Sosyalhane Binası'nda robotik kodlama kursu eğitim vermeye başladı.

Başkan Şerifoğulları’ndan TEKNOFEST Takımlarına Tam Destek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'te şehrimizi temsil edecek teknoloji takımlarına maddi, manevi destek olmaya devam ediyor.

Bocce, Bowling, Dart Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a Ziyaret

İl Müdürü Abdulsamet Eren, 25 Ekimde Fransa’da yapılacak olan Bocce Dünya Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi temsil edecek Milli Sporcu Ahmet Karakaş ve, Federasyon Asbaşkanı Göktaş’ı makamında ziyaret etti.

Maymun Çiçeği Fransa'da Şaşırtıcı Bir Evrime Uğradı

Koronavirüsten sonra dünya maymun çiçeği ile uğraşacak gibi duruyor...

Finansmana Erişim İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih'in katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda iş dünyasının “Finansmana Erişim İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan da iştirak ederek, Elazığ TSO tarafından yapılan çalışmanın zirveye taşınmış olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti…

Arslan, Finansmana Erişim Sorununu Bloomberg Ht’de Değerlendirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Bloomberg HT Televizyonu’nda Gözde Kuyumcu’nun moderatörlüğünü yaptığı Günden Kalanlar Programına konuk olarak iş dünyasının finansmana erişim sorununu değerlendirdi.

İş Dünyasının Krediye Erişme Sorunu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, iş dünyasının en büyük sorunlarının başında gelen krediye ulaşma probleminin ticaretin tüm ekosistemini bozduğunu belirterek, “Temmuz ayı başında yapmış olduğumuz anket çalışmamızda karşımıza çıkan bu önemli soruna TOBB Genel Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’da sosyal medya üzerinden dikkat çekmiştir” dedi…

“Türk Dünyasından Esintiler” Konserine Elazığlılar Yoğun İlgi Gösterdi

Elazığlı vatandaşları yaz boyunca birbirinden farklı etkinliklerle buluşturan Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri, Elazığlı vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Elazığ İş Dünyası Tarihi Bir Durgunluk İçinde

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 01/06 Temmuz 2022 tarihinde Oda üyelerine yönelik on-line yöntemle katılımın zorunlu olmadığı Ekonomi Durum Tespit Anketine 5174 katılım sağlandı. Anket sonuçları hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Deprem ve pandemi sürecini yaşayan iş dünyamızın içinde bulunduğu Meslek Komitelerimizden aldığımız geri bildirimlerle zaten biliyoruz. Bu anket bir bir bakıma mevcut durumun doğrulanması olarak çok değerli verileri önümüze koydu. İnşallah karar alıcılar iş dünyamızın sesine kulak verecektir” dedi.

DSÖ: COVİD-19 Küresel Acil Durum Olarak Devam Edecek

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), COVID-19 salgınının "küresel acil durum" şeklinde nitelendirilmeye devam edilmesi yönünde karar aldı.

Arslan:15 Temmuz Hainlerin Dersini Aldığı Gündür

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü hedef aldığını belirterek, “Bu alçakça girişime Ülkemizin bekası için gövdesini siper eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Unutulmasın ki tüm halkımız demokrasimiz için ilelebet nöbette, iş dünyamız ise ekonomimiz için gece gündüz işinin başında olacaktır” ifadesini kullandı.

Elazığ’da İlk Kez “Color Fest” Düzenledi

Fırat Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 20 gün boyunca çeşitli etkinliklerin içerisinde olduğu “Fırat Fest” kapsamında Elazığ’da ilk kez Color Fest düzenlendi. Dünyanın en renkli festivali olarak bilinen “Color Fest” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Maymun çiçeği virisünde bu 5 semptoma dikkat, Kırmızı alarm verildi...

2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. AB sağlık şefleri üye ülkelerden maymun çiçeği için aşı planı hazırlamalarını istedi. DSÖ flaş bir pandemi uyarısında bulunurken İngiliz uzmanlar ise maymun çiçeği virüsünün ana semptomunu açıkladı. İşte maymun çiçeğinin 5 ana belirtisi...

Türkiye'de maymun çiçeği vakası görüldü mü? İşte cevabı...

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Ülkemizde bugüne kadar "maymun çiçeği" vakası görülmemiştir." dedi.

Solo Türk Dünya'da İlk'i Başardı

SOLOTÜRK dünyada ilk kez bir F-16 ile Kobra Manevrası yapan gösteri ekibi oldu. Manevra sırasında uçak, alçak irtifa ve en düşük hızda burnu yukarı halde düz uçuş gerçekleştiriyor.

Son dakika: Maymun çiçeği virüsü 4 ülkeye daha sıçradı...

2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. Virüs 4 ülkeye daha sıçrarken merakla beklenen açıklama salgın konusunda ABD'nin en yetkili kurumu olan CDC'den geldi. Virüse karşı beklenen ilk adım İngiltere'den geldi.