Fırat Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Haberleri

Fırat Üniversitesi Türkiye'de 4.Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Rektör Göktaş Berat Kandili Mesajı Yayımladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı

ETSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı İle Toplandı

ETSO Şubat ayı olağan meclis toplantısında ETSO Meclis Başkanı Sedat Karataş, ETSO Başkanı İdris Alan ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş önemli açıklamalarda bulundu.

Şu An Fırat Üniversitesi Ailesi Ne Yapıyor?

14.02.2023

Fırat Üniversitesi'nde Düzenlenen Piyano Konserine Yoğun İlgi

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nino Kvachantiradze tarafından hazırlanan “Piyano Eşliğinde Eserler” konseri büyük beğeni topladı.

“FIRAT’TA BİR GÜN” ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla geçtiğimiz hafta başlatılan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi’ni gezdi.

FÜ’de "Ombudsmanlık ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri" Konferansı Düzenlendi

Kamu Denetçiliği Kurumu ve Fırat Üniversitesi işbirliğinde "Ombudsmanlık ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri" konu konferans düzenlendi.

Devlet Konservatuarından Öğretmenler Günü Konseri

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde “Harput Müziği” adlı unutulmaz bir konser verdi. Özellikle il dışından Elazığ’a gelen Fırat Üniversitesi öğrencileri Harput Müziği Konserini büyük bir ilgiyle takip ettiler.

Fırat Üniversitesi İle Elazığ Müftülüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Elazığ Müftülüğü arasında hastanede manevi destek sunmaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Rektör Göktaş, Araştırma Üniversiteleri Toplantısını Değerlendirdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Araştırma Üniversiteleri” toplantısı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, oldukça önemli bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Fırat Üniversitesi İle Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elazığ 13. Bölge Müdürlüğü arasında Fırat Üniversitesi kampüs alanında kurulması planlanan otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ile ilgili protokol imzalandı.

Fırat Üniversite'sinde TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitimi Verildi

Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Fırat Üniversitesi’nde, öğretim elemanlarının ardından öğrencilere yönelik de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları proje yazma eğitimleri verildi.

Fırat Üniversitesi Başarılı Akademisyenleri Ödüllendirdi

Fırat Üniversitesi’nde “2022 Yılı Akademik Başarı Ödülleri Teşekkür Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi. Törende yıl içerisinde akademik başarı sağlayan ve çeşitli alanlarda ödül almaya hak kazanan akademisyenlere Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Rektör Göktaş'tan 29 Ekim Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Fırat Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, yoğun bir katılımla yapıldı.

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Hollanda’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Projesi” kapsamında Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi

Rektör Göktaş Kandil Mesajı Yayımladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Fırat Üniversite'sinden TÜBİTAK Eğitimi

Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından TÜBİTAK 2237/A Bilimsel Eğitim etkinlikleri desteği programı kapsamında, Sağlık Bilimleri alanındaki lisans öğrencileri için Akademik Becerilere Giriş ve TÜBİTAK Projeleri Hazırlama eğitimi düzenlendi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDE TÜBİTAK 4005 PROJE EĞİTİMİNİN AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

TÜBİTAK 4005 Projeleri kapsamında Fırat Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan; “Fen Bilgisi Öğretmenleri, İklim Değişikliği, Biyoçeşitlilik ve Çevre Alanlarında Yenilikçi Öğretim Teknolojileri araçlarını Kullanarak Ders İçerikleri hazırlıyor” projesinin açılış programı yapıldı.

Fırat Üniversitesi'nden Kamuoyu Açıklaması

Fırat Üniversitesi Kamouyu'nda yanlış bilinen bir konu hakkında açıklama yaptı.

Fırat Üniversitesi 6 Alanda Dünyada İlk 1.000 Üniversite Arasına Girdi

Alan bazlı olarak “research.com” internet sitesi tarafından D-indeks (disiplin H-indeks) ve bibliyometrik göstergeler dikkate alınarak belirlenen üniversitelerin dünya sıralamaları açıklandı.

Seza Çimentoya İki Ödül

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde Elazığ ekonomisine değer veren grubumuza iki ödül birden verildi. Seza Çimento Fabrikası ve Kanal Fırat Televizyonu törende ödüle layık görüldü.

Fırat Üniversitesi Koordinatörlüğünde Küçük Kaşifler Doğayı Eğlenerek Öğrendi

TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında gerçekleştirilen “Küçük Bilim İnsanları Elazığ Hazar Gölü Ekosistemini Keşfediyor II” projesinin kapanış programı yapıldı.

Fırat Üniversitesi İle Azerbaycan Arasındaki İkili İlişkiler Güçlendiriliyor

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Azerbaycan Teknik Üniversitesi’ni ziyaret ederek iki üniversite arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla görüşmelerde bulundu.

YÖK'ten Fırat Üniversitesi'ne Turuncu Bayrak

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı YÖK Engelsiz Üniversite bayrak ödülleri kapsamında Fırat Üniversitesi Kütüphane Binası turuncu bayrak ile ödüllendirildi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ISIF’22’DEN MADALYALARLA DÖNDÜ

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun (TÜRK PATENT) 2016 yılından itibaren her yıl düzenlediği Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı niteliğindeki İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF’22), TEKNOFEST kapsamında 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde Samsun’da düzenlendi.

Fırat Üniversitesi'nin 6 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Araştırma Üniversitesi olduktan sonra bilimsel ve teknolojik araştırmalara daha fazla önem vermeye başlayan Fırat Üniversitesi’nde hazırlanan 6 proje daha TÜBİTAK tarafından kabul gördü.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ELAZIĞ’I YAZILIM ÜSSÜ HALİNE GETİRMEKTE KARARLI

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ulaş yürütücülüğünde, Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim üyeleri Doç. Dr. Murat Karabatak, Dr. Öğretim üyesi Yunus Santur ile Arş. Gör. Dr. Ferhat Uçar tarafından hazırlanan “Code-23 Fırat Yazılım Atölyesi” Projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Proje ile yazılım firmalarının uzaktan çalışma uyumluluğu ile Elazığ’da nitelikli istihdam artacak, Elazığ’ın bir yazılım üssü olma potansiyeli ortaya çıkacak

Fırat üniversitesinde düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve İletişim Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Fırat Üniversitesi Kampüs Hayatı” konulu fotoğraf yarışması sonuçlanmıştır.

Fırat üniversitesi ilahiyat fakültesi 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı