Öğrenci Haberleri
SON DAKİKA

Öğrenci Haberleri

Fırat Üniversitesi Türkiye'de 4.Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Elazığ’da Depremzedelerin Konakladığı Alanlar Dezenfekte Edildi

Elazığ Belediyesi, Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu'nda ve Kırklar Mahallesi Konteyner Kent'te kalan depremzedelerin sağlığı için tüm yaşam alanlarında hijyen ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

“FIRAT’TA BİR GÜN” ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla geçtiğimiz hafta başlatılan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi’ni gezdi.

‘İkramlar Bizden Notlar Sizden’

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü her zaman öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

İYİ Parti'den Öğretmenler Günü Mesajı

Milletlerin milli, ahlâkî ve kültürel yönden olduğu kadar ekonomik yönden de kalkınması öğretmenlerin gayretleri ile gerçekleşir. Öğretmenler, ellerine teslim edilen öğrencileri ne derece mükemmel yetiştirse ülke geleceği de o derecede aydınlık olur. Öğretmenler, aynı zamanda milli şuur, milli birlik ve beraberliğin de teminatlarıdır

Devlet Konservatuarından Öğretmenler Günü Konseri

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde “Harput Müziği” adlı unutulmaz bir konser verdi. Özellikle il dışından Elazığ’a gelen Fırat Üniversitesi öğrencileri Harput Müziği Konserini büyük bir ilgiyle takip ettiler.

TÜGVA Elazığ'dan Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Etkinlik Düzenlendi

TÜGVA Elazığ Ortaokul Koordinatörlüğü Mangala yarışması düzenledi.

Fırat Üniversite'sinde TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitimi Verildi

Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Fırat Üniversitesi’nde, öğretim elemanlarının ardından öğrencilere yönelik de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları proje yazma eğitimleri verildi.

Pertek İlçesinde 800 Öğrenciye Gösteri Deneyleri Gerçekleştirildi

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Elazığ Bilim Merkezi, Tunceli İli Pertek ilçesinde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

AĞAR: Elazığ'da Yurt Sayısında Ciddi Artış Yaşandı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ'da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurdu sayısının 7'ye yükseldiğini öğrenci kapasitesinin ise 10 Binin üzerine çıktığını açıkladı.

Fırat Üniversite'sinden TÜBİTAK Eğitimi

Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından TÜBİTAK 2237/A Bilimsel Eğitim etkinlikleri desteği programı kapsamında, Sağlık Bilimleri alanındaki lisans öğrencileri için Akademik Becerilere Giriş ve TÜBİTAK Projeleri Hazırlama eğitimi düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimlerini Sıklaştırdı

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak amacıyla okullarda denetimlerini sıklaştırdı.

Minikler, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Can Dostlarımızı Unutmadı

Elazığ'da özel bir okulun öğrencileri "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kapsamında sokak hayvanlarına sağladığı hizmetlerle örnek olan Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Elazığ Valisi Toraman, GSB Elazığ Yurtlarını Gezdi

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve GSB Elazığ Yurtlarının öğrenci kabulüyle birlikte, bakım onarım ve revize çalışmaları devam ediyor. Sare Ana, Harput ve Fethi Sekin Yurtlarında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Elazığ Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile birlikte yurtları gezerek son hazırlıkları yerinde inceledi.

Elazığ İHH’dan çocuklara kırtasiye desteği

Elazığ İHH tarafından geleneksel hale getirilen kırtasiye yardımlarının ilki yeni eğitim öğretim yılının başında gerçekleşti. Öğrencilerin bir yıllik ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü kırtasiye malzemeleri çantalarına konularak kendilerine teslim edildi.

GSB ELAZIĞ YURTLARINDA YEDEK YOK

İlimize Yurt başvurusu yapmış tüm öğrencilerimizin bugün itibariyle 0’ü yerleştirilmiştir. Başvuru yapmış öğrencilerimizin arasından yedek öğrenci bulunmamaktadır.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan Kırtasiye Alışverişi Konusunda Uyardı

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala yaptığı açıklamada öğrenci ve velileri uyararak kırtasiye ve tüm okul araç ve gereçlerinin TSE kriterlerine uygun ve ambalajı şekilde kırtasiyelerden alınması çağrısında bulundu…

İl Müdürü Eren ve Rektör Göktaş Yurtları Gezdi

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve GSB Elazığ Yurtlarının öğrenci kabulüyle birlikte, bakım onarım ve revize çalışmaları devam ediyor.

KYK kredi düzenlemesi nasıl olacak? İşte Cevabı...

İşte KYK kredi faizleri ve düzenlemesinde yapılan açıklamalar ve son durum...

Bakan Nebati'nin ekonomiye dair mesajları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "KYK vasıtasıyla 2002'de lisans öğrencilerine 45 TL, yüksek lisans öğrencilerine 90 TL, doktora öğrencilerine 135 TL aylık öğrenim kredisi verilirken; 2022'de lisans öğrencilerine 850 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.700 TL ve doktora öğrencilerine 2.550 TL burs veriyoruz" dedi.

Bakan Kasapoğlu'ndan KYK Borçları Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK borçları ile ilgili olarak, ''Adımlarımızı atacağız, çalışmalarımız hazır Kabine toplantısının ardından cumhurbaşkanımız etraflıca bu konuyu kamuoyu ile paylaşacak.'' dedi.

Minik öğrenciler TAHAM’I ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Uluslararası Veteriner Öğrencileri Birliği (IVSA) Elazığ Öğrenci Topluluğu, Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilerini Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi (TAHAM) da ağırladı

Elazığ’da İlk Kez “Color Fest” Düzenledi

Fırat Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 20 gün boyunca çeşitli etkinliklerin içerisinde olduğu “Fırat Fest” kapsamında Elazığ’da ilk kez Color Fest düzenlendi. Dünyanın en renkli festivali olarak bilinen “Color Fest” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Erasmus Öğrencileri Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Elazığ Kaya Karakaya Anadolu Lisesi’ne Erasmus projesi çerçevesinde gelen Portekiz, Polonya, Makedonya, Bulgaristan ve Avusturya uyruklu öğrenci ve öğretmenler Elazığ’ı yakından tanımaya devam ediyor.

Fırat Fest tüm hızıyla devam ediyor, TEDX konuşmacısı öğrencilerle buluştu

Fırat Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Fırat Fest” etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında “TEDx Mazeret Yok Heyecanını Yitirme” konu başlıklı bir söyleşi programı düzenlendi.

Fırat üniversitesi, öğrencilerine baskil ve kanyon gezisi düzenledi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki Üniversiteler arasında en fazla sosyal etkinlik yapan üniversitelerin başında gelen Fırat Üniversitesi bu yıl ilk kez düzenlediği “Fırat Fest” etkinlikleri öğrencilerin büyük memnuniyetiyle devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Üniversite tarafından “Baskil ve Saklıkapı Kanyonu Gezisi” düzenlendi

Gençlik şöleni dönüşü üniversite öğrencilerini taşıyan otobüs devrildi: Şoför uyumuş

Niğde'de üniversite öğrencilerini taşıyan otobüs kontrolden çıkarak şarampole devrildi. AK Parti'nin Adana'daki gençlik programı dönüşü yaşananan kazada 3 kişi hayatını kaybetti, 41 kişi yaralandı.

Fırat Üniversitesi’nde Açık Havada Sinema Etkinliğine Katılım Yoğun Oldu

Fırat Üniversitesi’nde başlayan “Fırat Fest” etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencileri açık havada sinema keyfi yaşadı.

“Fırat Fest” Kapsamında Üniversite Öğrencilerine Elazığ Tanıtılıyor

Fırat Üniversitesi tarafından başlatılan ve içerisinde gezi, gösteri, konser ve konferansların yer aldığı “Fırat Fest” etkinliği kapsamında medeniyetlerin merkezi Elazığ’ın göz bebeği Harput’a “Tarihe Yolculuk Harput Gezisi ve Kürsübaşı Konseri” etkinliği düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Öğrencileri “Fırat Fest” ile coştu

Fırat Üniversitesi tarafından başlatılan ve içerisinde gezi, gösteri, konser ve konferansların yer aldığı “Fırat Fest” etkinliği kapsamında Tekin Bulut konseri düzenlendi. Binlerce öğrencinin katıldığı konserde öğrenciler gönüllerince eğlendiler.