Proje Haberleri
SON DAKİKA

Proje Haberleri

Fırat Üniversitesi Türkiye'de 4.Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Elazığspor'dan Rezerv Lig Çıkışı

Alt liglerdeki kulüplerin TFF’nin rezerv ligle ilgili alacağı karara tepkileri devam ediyor. Elazığspor Başkanı Serkan Çayır da yayınladığı açıklamada rezerv lig projesinin 3. lig kulüplerine zarar vereceğini belirterek, bu projeyi asla kabul etmediklerini söyledi.

Elazığ Musikisinin Üstatlarından Celal Özer'e Vefa

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında musiki çınarlarına düzenlediği vefa programları devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı'na Vatandaşlardan Tam Not

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında olan ve vatandaşların uzun yıllardan beri beklediği Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı'nda çalışmaların 95'i tamamlandı.

Yurtbaşı Belediyesi Hizmete Açılıyor

Göreve geldiği günden bugüne Yurtbaşı Beldesi’ne değer katan çalışmalara imza atan Başkan Yasin Yılmaz, söz verdiği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan belediye hizmet binasının resmi açılışı gerçekleşecek.

Elazığ Belediyesi, Yolcu Dostu Otobüs Duraklarını Hizmete Sunuyor

Başkan Şerifoğulları’nın Ulaşım Projeleri Bir Bir Hayata Geçiyor

Fırat Üniversite'sinde TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitimi Verildi

Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Fırat Üniversitesi’nde, öğretim elemanlarının ardından öğrencilere yönelik de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları proje yazma eğitimleri verildi.

O-IOHS Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleşti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Yürütülen, AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse edilen, Online İnteraktif ISG Uygulamalarının Türkiye’de ilk pilot uygulama olarak maden, mermer ve taş ocakçılığı sektöründe gerçekleştirilen “Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesi” kapanış Toplantısı, Proje Koordinatörü Defne Yıldırım, Proje Eğitim Sorumlusu Osman Seçgin, proje ekibi ve İSG Uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti

İki Yeni Sulama Projesi ile 500 Dönümlük Alan Suya Kavuştu

Elazığ İl Özel İdaresi şehrimizde sulanabilir alan miktarını artırmak üzere başlattığı sulama projeleri bir bir hayata geçiyor.

Harput Musikisinin Usta İsmi Osman Bulut’a Vefa Programı Düzenlendi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında Harput musikisinin usta ismi Osman Bulut’a vefa programı düzenlendi.

Uganda Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkilileri Elazığ’da

Uganda Cumhuriyeti Hükümeti Devlet Büyükleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan Coğrafi Bilgi Sistemleri projesi hakkında bilgi almak üzere Elazığ’a geldi.

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Hollanda’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Projesi” kapsamında Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi

Elazığ'a Kazandırılacak 5 Altın Proje

Elazığ'a 2024'e kadar hangi projelerin kazandırılacağını görmeye hazır mısınız?

Fırat Üniversite'sinden TÜBİTAK Eğitimi

Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından TÜBİTAK 2237/A Bilimsel Eğitim etkinlikleri desteği programı kapsamında, Sağlık Bilimleri alanındaki lisans öğrencileri için Akademik Becerilere Giriş ve TÜBİTAK Projeleri Hazırlama eğitimi düzenlendi.

“Beşik Köyü’nde 480 Dönümlük Alan Sulanabilecek”

Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından merkeze bağlı Beşik Köyü’nde 2022 yatırım programı kapsamında hayata geçirilen sulama suyu projesi ile 480 dönümlük alan sulanabilecek.

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDE TÜBİTAK 4005 PROJE EĞİTİMİNİN AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

TÜBİTAK 4005 Projeleri kapsamında Fırat Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan; “Fen Bilgisi Öğretmenleri, İklim Değişikliği, Biyoçeşitlilik ve Çevre Alanlarında Yenilikçi Öğretim Teknolojileri araçlarını Kullanarak Ders İçerikleri hazırlıyor” projesinin açılış programı yapıldı.

Prof. Dr. Çoban'dan Arıcağın Kurtuluş Planı

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban “2023 Türkiye, 2034 Elazığ” sloganıyla 10 sektörde hazırladıkları projelerini paylaşmaya devam ediyor

Çoban: Elazığ'ın Kurtuluşu Tarih ve Kültür

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban “2023 Türkiye, 2034 Elazığ” sloganıyla 10 sektörde hazırladıkları projelerini paylaşmaya devam ediyor

ERCAN: “ELAZIĞ YİNE YOK SAYILDI”

İyi Parti Milletvekili aday adayı ve iş insanı Yüksel Ercan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan TOKİ tarafından hayata geçirilecek “ilk evim ilk işyerim” projesinde Elazığ’ın yer almamasının büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti.

Elazığ Musikisinin Üstatlarından Sabri Çavuş Anılacak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında musiki çınarlarına düzenlediği vefa programları devam ediyor.

Fırat Üniversitesi Koordinatörlüğünde Küçük Kaşifler Doğayı Eğlenerek Öğrendi

TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında gerçekleştirilen “Küçük Bilim İnsanları Elazığ Hazar Gölü Ekosistemini Keşfediyor II” projesinin kapanış programı yapıldı.

Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesiyle 160 Konut İnşa Ediliyor

Elazığ Belediyesi tarafından Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahipleri ile yapılan anlaşmalar sonucu başlatılan konut inşa çalışmaları devam ediyor.

Elazığ’da Altyapı Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Elazığ’ın 40 yıllık altyapı sorununu çözüme taşıyacak içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan altyapı yenileme projesinin birinci ve ikinci etap çalışmaları devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Traktör Esnafları Sitesi’nde Çalışmalar Tamamlanmak Üzere

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, traktörcü esnafını tek çatı altında toplamak ve daha modern bir ortamda ticaret yapmalarına imkân sunmak amacıyla projelendirdiği Elazığ Belediyesi Traktör Esnafları Sitesi’nde inşa çalışmaları tamamlanmak üzere.

TEKNOFEST’te Elazığ Rüzgârı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında destek verdiği İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi ipek Yolu Roket Takımı, TEKNOFEST’te Türkiye üçüncüsü ve en iyi sunum ödüllerini alarak 2 ödülle bizleri gururlandırdı.

Fırat Üniversitesi'nin 6 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Araştırma Üniversitesi olduktan sonra bilimsel ve teknolojik araştırmalara daha fazla önem vermeye başlayan Fırat Üniversitesi’nde hazırlanan 6 proje daha TÜBİTAK tarafından kabul gördü.

Başkan Şerifoğulları, Kapalı Çarşı Ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki Çalışmaları İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Bakırcılar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme projesi ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşa çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Projesinde Sona Gelindi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vizyon projeleri arasında yer alan ve tamamlanmasıyla birlikte şehrin otopark ihtiyacını büyük oranda karşılayacak olan “Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı" projesi ile çevresinde başlatılan altyapı çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Elazığ Musikisinin Üstatlarından Şeyhhacılı İzzet Yetiş Anılacak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında musiki çınarlarına düzenlediği vefa programları devam ediyor.

Elazığ İl Özel İdaresi Yeni Sulama Projelerini Faaliyete Geçirdi

Elazığ İl Özel İdaresi şehrimizde sulanabilir tarım alanlarını artırmak amacıyla merkeze bağlı üç köyde daha yeni sulama projelerini faaliyete geçirdi.