Uzay Haberleri
SON DAKİKA

Uzay Haberleri

2023'te uzay keşiflerinde hangi adımlar atılacak?

Uzay, 2022'de olduğu gibi yeni yılda da yoğun bir trafiğe sahne olacak.

Elazığ Belediyesi Organizasyonu ve Ev Sahipliğinde Düzenlenen Nasa Space Apps Challenge Etkinliğine Yoğun İlgi

Çevre sorunlarının çözülmesi ve uzay teknolojilerinde ilerleme kaydedilmesi gibi konularda yeni fikirlerin üretildiği NASA Apps Challenge etkinliği Elazığ Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Başkan Şerifoğulları’ndan TEKNOFEST Takımlarına Tam Destek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'te şehrimizi temsil edecek teknoloji takımlarına maddi, manevi destek olmaya devam ediyor.

Türkiye Bir İlke İmza Atıyor

2023’te gerçekleştirilecek olan ilk Türk uzay yolculuğu için başvurular başladı.

Elazığ'da Teknofest 2022 Heyecanı

Elazığ’da Teknofest 2022 Heyecanı Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi desteğiyle dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022'ye başvuruda bulunan Fırat Üniversitesi teknoloji takımları projelerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den Önemli Açıklamalar

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, NTV yayınında savunma sanayii projelerindeki son durumu anlattı. Milli Savaş Uçağı'nın 2023 yılında hangardan çıkacağını söyleyen Başkan Demir, "Tecrübelerimizle Milli Savaş Uçağı'na çok farklı kabiliyetleri kazandıracağız" dedi.

Elon Musk'ı kim tehdit etti? Ölümcül tweet

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Ukrayna'ya internet hizmeti sağlama girişimleri nedeniyle Rusya'nın Uzay Ajansı başkanı tarafından tehdit edildi.