SON DAKİKA

Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Açık ‘100 Kadın Patron’ Listesinde 14. Sırada Yer Aldı

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl dördüncüsü açıklanan “100 Kadın Patron” listesinde üst üste dördüncü kez yer alma başarısı gösterdi.

ETSO Başkanı Alan: Manifestomuz ile ilgili kim taahhütte bulunursa başımızın üstünde yeri var.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Sedat Karataş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, Başkan İdris Alan ve Meclis üyeleri katıldı. Başkan Alan “Elazığ’daki tüm parti adayları seçim süreci boyunca istedikleri an konferans salonunu istedikleri an meclis salonunu açarız. Bizim tüm adaylara kapımız açık” dedi.

İdris Alan’dan Manifesto

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ iş dünyasının sorunlarının çözülmesine yönelik olarak seçimler sonrasında atılması gereken adımlar ile ilgili olarak bir manifesto yayınladı.

Elazığ’ın Kariyer Platformu elazigtsokariyer.com Hizmete Girdi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Seçim döneminde vadettikleri, Elazığ’da istihdam sorununun çözümüne katkıda bulunacak platformun yoğun katılım ile gerçekleşen lansman ile hayata geçtiğini duyurdu.

“Depremin Ekonomi, Tarım ve İhracata Etkisi”

Kahramanmaraş ve 10 ilde etkili olan depremlerin ardından imar çalışmaları başladı. Bölgede yapılması beklenen yaklaşık 450 bin konutun euronews Türkçe’nin hesaplamasına göre sadece inşaat maliyeti en az 322 milyar (17 milyar dolar) olacak. 

Başkan Çoban Elazığ İçin 23 Maddelik Öneri Açıkladı

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban deprem felaketi sonrasında Elazığ ekonomi ve sanayisi için geç kalınmadan çok ivedi şekilde tedbir ve çalışmaların siyasiler ve tüm ilgili kurumlar tarafından başlatılması gerektiğini belirterek, tedbirlerin başta iş dünyası olmak üzere tüm halkı yakından ilgilendirdiğinin altını çizdi…

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Ziyaret Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Meclis Başkanı Sedat Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Üst Kurul Delegelerinden oluşan heyet ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan İdris Alan Göreve Başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yeni yönetim kurulu ile birlikte görevine başladı.

ETSO Seçimler Hakkında Açıklama Yaptı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın 5174 sayılı TOBB kanunu gereğince 2022-2026 dönemi Organ seçimleri 12 Kasım 2022 tarihinde Koç İlköğretim Okulu’nda 1.Merkez Seçim Kurulu gözetiminde 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir…

Ulu Önder ATATÜRK’ü şükranla anıyoruz

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84. Yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Onun bize çizdiği aydınlık yol, her daim rehberimiz olacak ve eserlerine tüm halkımız sahip çıkacaktır…

O-IOHS Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleşti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Yürütülen, AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse edilen, Online İnteraktif ISG Uygulamalarının Türkiye’de ilk pilot uygulama olarak maden, mermer ve taş ocakçılığı sektöründe gerçekleştirilen “Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesi” kapanış Toplantısı, Proje Koordinatörü Defne Yıldırım, Proje Eğitim Sorumlusu Osman Seçgin, proje ekibi ve İSG Uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti

ETSO: Cumhuriyet En Büyük Fazilettir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, “Bizlere en değerli miras olarak bırakılan Cumhuriyetimiz, aydınlık yarınlara yürürken milletimiz için rehber olacaktır” dedi.

Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Hollanda’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Projesi” kapsamında Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi

TEKNOVA OSB Değerlendirme Kurulu Üyeleri Saha Ziyaretinde Bulunarak Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı

TEKNOV OSB Değerlendirme Kurulu tarafından saha gezisi yapılarak devam eden çalışmalar ve ilk girişimlerin temel atma çalışmaları hakkında TEKNOVA OSB profesyonellerinden bilgiler alındı

ETSO Başkan Adayı Ali Şekerdağ Ortak Yayında Açıklamalar Yapacak

Şekerdağ'dan görev alacakların anlatılacağı toplantı çağrısı

Elazığ İhracatı Rekor Tazelemeye Gidiyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Eylül Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.

Müteahhitlik Sektörünün Teminat Sorunu Çözümü

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Müteahhitlik sektörünün bankalarda teminat sorununun çözümü için Kredi Garanti Fonu (KGF) nezdinde girişimler başlatarak, sektör temsilcilerinin inşaat çalışmasını başlatmadan önce arsa sahibi ile imzalanan sözleşmelerin esas alınarak buna göre teminat oluşturulmasını talep etti.

Enflasyon Oranlarında Son Durum Ne?

TÜİK Enflasyon verilerini açıkladı...

Başkan Arslan'dan Oda Seçimleri Öncesi Önemli Açıklama

Saygıdeğer Elazığ kamuoyu, odamızın çok değerli üyeleri, kıymetli basın mensupları. Hepinizi şahsım ve Elazığ Ticaret ve sanayi Odamız adına saygı ile selamlıyorum.

Toplam 78 haber.