Sağlık Haberleri, Elazığ Sağlık Gündemi, Sağlık Haber
SON DAKİKA

Sağlık

Elazığ ve Türkiye'den sağlık ile ilgili haberler, son dakika sağlık gelişmeleri ve uzmanların sağlıklı yaşam tavsiyeleri Elazığ Bi Haber Sağlık sayfasında.

Sağlık Haberleri

Baskil’de Yaşayan Depremzedelerin Kişisel Bakımları Yapıldı

Baskil Halk Eğitimi Merkezi kuaförlük bölümü öğretmenleri Malatya'dan Baskil'e gelen depremzedelere bakım hizmeti sunuyor.

'Özel Bireylerde Yeme Bozuklukları ve Obezite Riski' Adlı Seminer Düzenlendi

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, özel gereksinimli bireylere yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Çalışanlarına Diyabetle Mücadele Semineri Verildi

Elazığ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından personele yönelik düzenlenen eğitim seminerleri devam ediyor.

Elekrik Akımı ile İnsan Beyni Nasıl Gelişir?

İnsan Beynine verilen zayıf elektrik akımı hafıza problemlerinin önüne geçiyor...

Maymun Çiçeği Fransa'da Şaşırtıcı Bir Evrime Uğradı

Koronavirüsten sonra dünya maymun çiçeği ile uğraşacak gibi duruyor...

DSÖ: COVİD-19 Küresel Acil Durum Olarak Devam Edecek

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), COVID-19 salgınının "küresel acil durum" şeklinde nitelendirilmeye devam edilmesi yönünde karar aldı.

Elazığ'ın Kurtuluş Planı Sağlık Sektörü

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban “2023 Türkiye, 2034 Elazığ” sloganıyla 10 sektörde hazırladıkları projelerinden biri olan Sağlık dosyasını Elazığ kamuoyuyla paylaştı.

Bakan Koca: Yeni güvenlik uygulaması hızla yayılacak

Konya'da görevi başında uğradığı uğradığı saldırıda hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya'ın ardından hastanelerdeki güvenlik sistemi gündeme gelmişti

Maymun çiçeği virisünde bu 5 semptoma dikkat, Kırmızı alarm verildi...

2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. AB sağlık şefleri üye ülkelerden maymun çiçeği için aşı planı hazırlamalarını istedi. DSÖ flaş bir pandemi uyarısında bulunurken İngiliz uzmanlar ise maymun çiçeği virüsünün ana semptomunu açıkladı. İşte maymun çiçeğinin 5 ana belirtisi...

Türkiye'de maymun çiçeği vakası görüldü mü? İşte cevabı...

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Ülkemizde bugüne kadar "maymun çiçeği" vakası görülmemiştir." dedi.

Sağlık Sen’den Hemşireler Günü Etkinliği

Sağlık Sen Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen programda hemşireler gönüllerince eğlendi.

Son dakika: Maymun çiçeği virüsü 4 ülkeye daha sıçradı...

2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. Virüs 4 ülkeye daha sıçrarken merakla beklenen açıklama salgın konusunda ABD'nin en yetkili kurumu olan CDC'den geldi. Virüse karşı beklenen ilk adım İngiltere'den geldi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Anne Dostu Hastane Seçildi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde anne adaylarının güvenli ve nitelikli ortamlarda doğum hizmetine ulaşmalarını sağlanmasından dolayı “anne dostu hastane unvanı” ödülü verildi.

O hastalık 3 çocuğu hayattan kopardı

Koronavirüs vakalarından sonra hızlı ilerleyişiyle endişelendiren gizemli hepatit, can almaya devam ediyor. Mide bulantısı, kusma, ishal, ateş ve bilinç kaybı gibi belirtiler gösteren hastalık nedeniyle son olarak Endonezya'da 3 çocuk hayatını kaybetti. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçtiğimiz günlerde hastalığın Türkiye'de de görüldüğünü öne sürmüştü.

Elazığ Belediyesi Çölyak Hastalarını Bayramda da Unutmadı

Ramazan ayında sosyal yardım hizmetlerini devam ettiren Elazığ Belediyesi, Elazığ’daki çölyak hastası vatandaşlara glutensiz gıda kolisi oluşturarak evlerine gönderdi.

Şehir hastanesinden müjdeli haber

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, yoğun bakım ve yataklı servislerinde tedavi gören koronavirüslü hasta kalmadığını açıkladı.

Toplam 16 haber.

Elazığ, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında, geçmişten günümüze kadar sağlık alanında da bölgenin önemli kentlerinden biri olmuştur. Elazığ'daki Fırat Tıp Merkezi, Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi gibi kurumlar, hem Elazığ hem de bölge halkına sağlık hizmetleri sunmaktadır.