Spor

Spor Haberleri

HENTBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Okullar arası Hentbol Ligi müsabakaları 7 Aralık tarihinde gerçekleştirilerek son buldu.

Basketbol Yerel Lig U16 Kız- Erkek Müsabakaları Sona Erdi

Türkiye Basketbol Federasyonu Elazığ Basketbol İl Temsilciliğimizin 2022-2023 yılı faaliyet programında yer alan U16 kız- erkek Yerel Lig müsabakaları sona erdi.

Metin ŞENTÜRK, Elazığ'da “Genç Bakış Açısı” Programına Katıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Genç Bakış Açısı” programı Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Elazığ’da da hayat buldu.

Okul Sporları Voleybol Müsabakaları Başladı

22-29 Kasım tarihlerinde ilimizde başlayan ve Mayıs Ay’ına kadar devam edecek olan Okul Sporları faaliyetleri kapsamında ilk müsabaka Voleybol Yıldızlar Kız-Erkek müsabakaları başladı

Genç Girişimciler Çalıştayı Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yurdumuzun belirli illerinde yapılan Genç Girişimciler Geleceği Tasarlama Atölyesi Elazığ’da başladı.

Sezai Karakoç Vefatının Yıl Dönümünde Anıldı

Diriliş Şairi merhum Sezai Karakoç, vefatının sene-i devriyesinde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinde anma programı gerçekleştirildi.

Milli Atlet Gençlik ve Spor Kulübünde

Eğitim öğretim hayatını Elazığ’da tamamlayan ve atletizme Elazığ’da başlayan Hasan Turğut Batman Petrol Kulübünden Gençlik ve Spor Kulübüne transfer oldu.

‘KADINA EL KALKMAZ’

1-7 Kasım tarihleri arasında ilimizde yapılan müsabakalarda sporcularımız Pankart açarak kadına şiddeti kınadı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İstişare Toplantısı Düzenledi

l Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan 142 eğitim görevlimiz ile kurslarımız hakkında istişare ve bilgilendirme toplantısı yaptık.

Karayolları ve İl Özel İdarer Sahaları Hazır

Şehrimizde bulunan ve geçmiş zamanda gerek antrenman gerekse maçlara ev sahipliği yapmış Karayolları ve İl Özel İdare Sahaları zemin yenileme işlemleri tamamlandı.

Gençlik ve Spor Kulübü Bocce Takımı 1. Lig'de

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde kurulan Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında amatör sporcuların yetiştirildiği Kulüp, profesyonel liglere takım çıkaran ve sporcu yetiştiren Gençlik ve Spor Kulübü, Bocce branşında oluşturduğu takımla 2. Lig mücadelesini sürdürürken, Antalya da düzenlenen Bocce Lig müsabakalarında 40 takım arasında verdiği mücadele ile 1. Lig’e yükseldi.

Palu’da Spor Kompleksi Yükseliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Yatırım Programı kapsamında, Palu Belediyesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve ilçeye kazandırılan 250 seyirci kapasitesiyle Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi yapım işleri, Yüzde 65 inşaat seviyesi ile devam ediyor.

Gençlik ve Spor Kulübü Bocce Takımı Antalya'da

Bocce, Bowling, Dart Federasyonunun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Milli Takım seçmeleri ve 2. Lig müsabakalarına katılmak üzere, Gençlik ve Spor Kulübü ile Gençlik Merkezi Spor Kulübü Antalya iline gitti. Şehrimizi temsil eden Gençlik ve Spor Kulübü takımları hem Milli Takımda yer almak hem de 1. Lige yükselmek için mücadelesini sürdürecek.

Sıla Kartal Dünya Şampiyonu

İtalya’da gerçekleşen Dünya Kıck Boks Şampiyonasına katılan Elazığlı sporcu Sıla Kartal 65 kilogram full kontak dalında şampiyon oldu.

15 Temmuz Spor Salonu Hazır

Şehir Merkezinde yer alan Ahmet Aytar Kapalı Spor Salonunun yıkılmasıyla, Doğukent Mahallesinde inşa edilen 15 Temmuz Spor Salonunda yapılan bakım onarım ve yenileme çalışmalarına sona erdi.

Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü ile Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapması ve farkındalık oluşturulması için her yıl ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' Elazığ’da başladı.

Gençlik ve Spor'dan Davet

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan 3-9 Ekim Amatör Spor Haftası açılışı, Kortej Yürüyüşü ile başlayacaktır.

ESKRİM’de İlk Dereceler Geldi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından şehrimize kazandırılan yeni branş Eskrim’de, ilk resmi müsabakasında derecelerini elde etti.

Gençlik ve Spor Yatırımları Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen şehrimize kazandırılan ilimiz tarihinin en büyük toplu “Spor Yatırımları” kapsamında, il merkezimizde, tüm ilçelerimizde ve tüm beldelerimizde sportif anlamda yenileme ve yeniden inşa konusunda gençlik merkezlerimiz, spor salonlarımız, futbol sahalarımız ve sportif olarak yeni branşların kazandırılması hususunda çalışmalar başlamıştır.

Toplam 58 haber.